Viber
Газонокосарки
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Автомобільні сигналізації: міфи та факти

Автомобільні сигналізації: міфи та факти

Серед автомобілістів поширено безліч міфів про автомобільні сигналізації, які можуть ввести їх в оману щодо ефективності та надійності сучасних охоронних систем. Від тверджень про непроникний захист до уявлень про наддальність брелока – ці переконання часто формують неправильне уявлення про те, як сигналізації працюють і на що слід звертати увагу під час вибору системи для свого автомобіля. Давайте розглянемо кілька поширених міфів і розберемо, наскільки вони відповідають дійсності, це допоможе власникам прийняти обґрунтовані рішення щодо безпеки свого транспортного засобу.

Вибрати та купити автосигналізацію можна на 130.com.ua з доставкою по Києву, Харкову, Одесі та Україні.

Міф № 1. Установка сигналізації – марна трата грошей

Автомобільні сигналізації: міфи та факти

Автомобільні сигналізації часто асоціюються із зайвими витратами для власника, проте навіть найпростіші з них можуть зробити автомобіль менш привабливою ціллю для зловмисників. Прикладом може бути датчик, який реагує на удар або проникнення, і сирена. Навіть такий простий варіант може відлякати потенційних злодіїв та попередити господаря про спробу викрадення транспортного засобу. Навіть світлодіод, що миготить під склом, іноді може зіграти свою роль у відлякуванні недоброзичливців.

Звичайно, не слід забувати, що жодна сигналізація не може гарантувати повний захист від викрадення. Але полегшувати життя грабіжникам не варто, адже є можливість скористатися засобами захисту.

Крім того, більшість сучасних автосигналізацій, крім функції попередження про проникнення та протиугінний захист, володіють різноманітними сервісними функціями, які роблять експлуатацію автомобіля більш зручною та комфортною.

Міф № 2. Усі автомобільні сигналізації однакові

Хоча багато автомобілістів і стверджують, що всі сигналізації однакові, насправді це далеко не так. Кожна система має свої особливості та засоби захисту автомобіля, які можуть значно відрізнятися один від одного.

Кожна сигналізація розробляється з урахуванням конкретних загроз та вимог, тому важливо підходити до вибору системи з розумінням її функцій і можливостей. Наприклад, одна автосигналізація може мати розширені функції захисту від проникнення, в той час як інша може пропонувати додаткові сервісні можливості, такі як моніторинг автомобіля через мобільний додаток або дистанційне керування різними системами. Тому під час вибору сигналізації власнику транспортного засобу важливо враховувати не лише її вартість, а й її функціональність та відповідність конкретним потребам та умовам експлуатації.

Міф №3. Якщо є вбудований іммобілайзер, автосигналізацію не можна ставити

Автомобільні сигналізації: міфи та факти

Існує поширене переконання, що на машинах із вбудованими іммобілайзерами встановлення додаткової сигналізації неможливе. Однак на практиці це не так. Багато сучасних автомобілів оснащені заводським іммобілайзером, який керується за допомогою стандартного автомобільного ключа. Під час встановлення сигналізації майстру треба буде обійти штатний іммобілайзер, відключивши його повністю або тимчасово вийнявши чіп із ключа.

Для обходу штатного іммобілайзера використовується спеціальний пристрій, який називається обхідником іммобілайзера, це невеликий бокс з антеною, куди поміщають чіп з автомобільного ключа. Водночас штатний іммобілайзер відключається лише на час дистанційного запуску двигуна. Існує безліч таких обхідників, які добре відомі майстрам на СТО.

Міф № 4. Сигналізація на авто часто спрацьовує сама по собі

Існує поширена помилка, що автомобільна сигналізація може спрацьовувати сама по собі, без видимих причин. Дійсно, багато власників стикаються з ситуацією, коли сигналізація активується без зовнішніх впливів, через що сирена починає раптово кричати. Це може бути досить дратівливим і навіть небезпечним явищем, оскільки власник з часом звикає до постійного спрацьовування сигналізації та може знехтувати реальними сигналами небезпеки.

Однак у більшості випадків, якщо сигналізація спрацьовує без видимих причин, це вказує на неполадки її налаштувань або наявність технічних проблем. Частота помилкових спрацьовувань більше двох разів на місяць свідчить про необхідність перевірки та налаштування системи. Це може бути викликано різними причинами, такими як неправильна чутливість датчиків, електромагнітні перешкоди, проблеми з проводкою або навіть несправності самої конструкції автосигналізації.

Міф №5. Дорога сигналка дає 100% гарантію від угону автомобіля

Автомобільні сигналізації: міфи та факти

Міф про те, що дорога охоронна система гарантує стовідсотковий захист від угону чи злому, не відповідає дійсності. Навіть найсучасніша та найдорожча автосигналізація не може забезпечити абсолютну безпеку. Однак вона здатна значно завадити спробі викрадення та продовжити час, необхідний для її здійснення.

Практика показує, що якщо зловмиснику не вдається завести машину за 10-15 хвилин, він найчастіше цурається свого наміру. Тому навіть базова сигналізація може зіграти роль у захисті автомобіля.

Дорогі ж зазвичай володіють великим набором функцій і складнішою конструкцією, що робить їх надійнішими в порівнянні з більш простими і доступними моделями. Серед найбільш просунутих на сьогоднішній день можна виділити сигналізації, що працюють у діапазоні GSM, а також оснащені системою GPS моніторингу.

Міф №6. Навіщо потрібна сигналізація, краще ставити машину в гараж

Існує поширена думка, що зберігання автомобіля в гаражі забезпечує повний захист від викрадення. Проте кримінальна статистика показує, що близько 30% усіх випадків крадіжки автомобілів трапляються саме з гаражів. Існують фахівці, що спеціалізуються на крадіжці автомобілів із гаражів або інших подібних місць.

Схема дій злодіїв досить проста: вони розкривають гараж, потім сідають в автомобіль (адже часто власники не закривають такі машини) та їдуть. Важливо відзначити, що сам гараж приховує злочинця від сторонніх поглядів, що робить його дії менш помітними та полегшує планування та вчинення злочину.

Таким чином, навіть якщо ваш автомобіль залишається в гаражі, це не означає, що він повністю захищений від угону. Важливо вживати додаткових заходів безпеки, таких як встановлення надійної сигналізації або інших систем захисту, щоб зменшити ризик крадіжки. Не менш важливо забезпечити і безпеку самого гаража, використовуючи надійні замки та системи безпеки, щоб запобігти несанкціонованому доступу.

Міф № 7. У дорогих автосигналізацій більша дальність прийому брелока

Справді, існує поширена помилка про те, що чим дорожче сигналізація, тим далі може працювати брелок. Однак це спірне твердження. Фактична дальність дії залежить від кількох факторів, включаючи потужність радіопередавача, варіант встановлення антени, налаштування та умови експлуатації.

Високочастотні радіосигнали, що використовуються в сигналізаціях з брелоком-пейджером, можуть зіткнутися з перешкодами, такими як будівлі, автомобілі або навіть дерева, що знижує їхній радіус дії. 500-1000 метрів, які часто заявляють виробники, можуть бути досягнуті тільки за прямої видимості, тобто без перешкод, як часто вказується в інструкції до пристрою.

У місті впевнений прийом зазвичай обмежується радіусом від 150 до 300 метрів через наявність великої кількості перешкод. Тому важливо розуміти, що дорога сигналізація не завжди забезпечує більшу дальність прийому/передачі, і вибір системи слід робити, виходячи з конкретних умов експлуатації та потреб власника.

Міф № 8. Встановлення механічних захисних пристроїв краще автосигналізації.

Автомобільні сигналізації: міфи та факти

Хоча замки керма та колісні капкани є широко поширеними засобами протиугінного захисту, вони мають свої обмеження. Перше - це час, необхідне встановлення таких пристроїв. При порівнянні з активацією сигналізації установка механічних пристроїв вимагає значно більше часу і зусиль.

Власники автомобілів, особливо ті, хто залишає свій транспортний засіб на невеликий проміжок часу, можуть не захотіти морочитися з установкою механічних пристроїв щоразу, коли вони залишають машину без нагляду, наприклад, в разі поїздці до магазину на короткий час. Однак саме в таких випадках, коли власники вважають, що автомобіль знаходиться під наглядом або знаходиться в безпечному місці, викрадачі можуть скористатися цим проміжком часу для скоєння крадіжки. Тому оптимально поєднувати надійну сигналізацію з механічними пристроями, це суттєво ускладнить викрадачам життя.

Як бачимо, не варто сліпо вірити всьому, що кажуть, особливо сусіди по гаражу. Правильний вибір системи захисту повинен обов'язково включати вивчення можливостей і обмежень конкретної автомобільної сигналізації. Водночас важливо пам'ятати, що навіть найпросунутіша система не є гарантією повної безпеки, і додаткові запобіжні заходи завжди залишаються важливими.

Матеріали за темою

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >